Węgiel kamienny ? skała osadowa pochodzenia roślinnego, zawierająca 75-97% pierwiastka węgla, powstała głównie w karbonie (era paleozoiczna) ze szczątków roślinnych, które bez dostępu tlenu uległy uwęgleniu. Ma czarną barwę, matowy połysk, czarną rysę. Węgiel kamienny stosowany jest powszechnie jako paliwo. Jego wartość opałowa waha się od 17 do 30 kJ/kg i silnie zależy od jego składu (zawartości popiołu, siarki, wilgotności). Węgiel kamienny dostępny w naszym składzie opału w Poznaniu pochodzi z Polskich kopalni i jest to orzech o wymiarach 40 ? 80 mm, bardzo wydajny gdyż jego wartość opałowa wynosi ok 30kJ/kg . Węgiel kamienny orzech należy do grupy węgli grubych i jego wielkość waha się od 25 – 80 mm. Dzieli się na dwa typy węgla:  orzech I  40 – 80 mm i orzech II 25 – 40 mm

wegiel-ogienSkład opału w Poznaniu dysponuje również w ofercie miałem węgla kamiennego, jest to miał mieszany z groszkiem (w całej masie miału znajdują się grudki węgla kamiennego groszku). Miał węglowy który można kupić w składzie opału w Poznaniu jest miałem wysoko kalorycznym, jego wartość opałowa wynosi około 26 kJ/kg. Miał węglowy tak jak węgiel kamienny orzech pochodzi z polskich kopalni. Miał węgla kamiennego również dzieli się na dwa typy węgla : Miał I ziarna do 31 mm oraz miał II ziarna 20 – 0 mm.

Węgiel brunatny ? skała osadowa pochodzenia organicznego roślinnego powstała w neogenie, w erze kenozoicznej ze szczątków roślin obumarłych bez dostępu powietrza. Zawartość węgla 62-75%. Często stosowany jako paliwo. Jego wartość opałowa waha się od 7,5 do 21 kJ/kg. Węgiel brunatny orzech o wymiarach 20 ? 40 mm jest dostępny w składzie opału w Poznaniu. Węgiel brunatny w prawdzie posiada ok 70% wartości opałowej węgla kamiennego, ale jest o ponad połowę tańszy, co czyni że węgiel brunatny dostępny w składzie węgla w Poznaniu jest bardzo wydajnym paliwem. Węgiel brunatny orzech dostępny w składzie opału w poznaniu tak jak węgiel kamienny orzech oraz miał węglowy pochodzą z polskich kopalni.

 

?TaniePalenie. Węgiel Poznań skład opału

Zostaw komentarz