Koszty ogrzewania rosną!

Czarne złoto z roku na rok jest coraz droższe. Węgiel, bo o nim mowa jest niektórym bardzo dobrze znany, ponieważ ci którzy mieszkają w domach jednorodzinnych i posiadają piece na węgiel dokonują zakupów w składzie opału Poznań. Obserwują te podwyżki z roku na rok, a w ostatnim czasie nawet z miesiąca na miesiąc. Ale ogrzewanie wzrośnie nie tylko dla posiadaczy domków jednorodzinnych. Tak się składa, że 80% Polaków mieszka w miastach, które ogrzewane są przez ciepłownie zasilane właśnie węglem, tak więc i mieszczuchy muszą się przygotować na podwyżkę ogrzewania.

Podwyżka będzie nieunikniona, ponieważ kopalnie chcą w najbliższym czasie podwyższyć ceny węgla o jakieś 25%. Tak czy siak wszyscy poczujemy po kieszeni, że zima będzie kosztowniejsza, zwłaszcza, że synoptycy straszą, że zima choć stosunkowo później do nas zawita, niż działo się to w latach ubiegłych, to będzie sroga.

 Jeśli chodzi o kalkulację ogrzewania to w chwili obecnej najdroższy jest olej, ale i on ma podrożeć o ok. 6%, co nam da za cały sezon grzewczy niebagatelną sumę ok. 10 tys. Na drugim miejscu pod względem kosztowności grzewczej lansuje się gaz ziemny. Koszt ogrzania domu przez sezon grzewczy gazem wynosi ok. 5 ? 6 tys. Zatem koszt ogrzewania domu węglem, nadal wychodzi najbardziej korzystnie bowiem jest to koszt ok. 3 ? 3,5 tys.

Wśród właścicieli domostw posiadających piece są bardziej przezorni i posiadają dwa systemy grzewcze: gazem oraz węglem. Przy srogiej zimie i mniejszych przychodach rodziny można skorzystać z pieca węglowego.

Jeśli tej zimy zamierzamy ogrzać dom przy pomocy węgla kamiennego bądź węgla brunatnego, który po latach znów wrócił do łask, to warto już dziś zrobić zapas na całą zimę. Ułatwić to może korzystny system ratalny składu opału Poznań. Korzystając z tego systemu nie będziemy musieli pozbywać się dużej gotówki w jednym dniu, ponieważ koszt zakupu węgla zostanie rozłożony na cały rok, co dla naszej „kieszeni” nie jest bez znaczenia.

 Ale to nie koniec podwyżek. Od nowego roku zostanie wprowadzona akcyza na węgiel i w ten sposób cena za tonę węgla ma wzrosnąć nawet do 1000 zł! Tak więc warto zaopatrzyć się na zapas.

?TaniePalenie. Węgiel Poznań skład opału

Zostaw komentarz