Zima długo omijała nasz kraj, a temperatura jaka się utrzymywała była dość przyjemna, jak na taką porę roku. Wszyscy zastanawiali się, czy zima jeszcze przyjdzie, czy też może potraktuje nas ulgowo w tym roku.

Zdania były jak zwykle podzielone, ale okazało się, że wygrali ci, którzy twierdzili z całym przekonaniem, że pojawi się na pewno. No i pojawiła się, co dało się odczuć w składach opału, bowiem klienci przypomnieli sobie, że trzeba się zaopatrzyć w węgiel.

Skład Węgla

ostrzega  – kupujcie puki cena węgla jest niska a zapasy są na placu….

Zwłaszcza, że coraz głośniej mowi się o podwyżce węgla. „Czarne złoto ” ma kosztować więcej, nawet do 1000 zł za 1 tonę.

Mimo, nerwowej atmosfery, którą spowodował znaczny mróz, nasz skład opału w ostatnim tygodniu pracował do późnych godzin wieczornych, aby wszystkim klientom dostarczyć węgiel na czas.

rzeka1

A jakie są dalsze prognozy?

Do tej pory mróz trzyma całkiem nieźle. Odnotowano nawet pewne rekordy, które padły w Białymstoku i Suwałkach. Temperatura w Białym stoku wynosiła w nocy minus 32 stopnie C, a w Suwałkach minus 27,3 stopnie C. Synoptycy przewidują, że zima, która przyszła do nas z opóźnieniem będzie trzymała długo. Dowodem na to mają być podobno rzeki, które pozamarzały. Mówi się, że jak już rzeki zamarzną, to zima tak szybko nie odpuści.

Jednym słowem wyż znad Danii zadba o to, że będziemy w mroźnej masie powietrza kontynentalnego.Rzeka Biebrza jest skuta lodem od 9 dni. Co ciekawe, nie zniechęca to w ogóle kłusowników. Kłusownikom nie przeszkadza ani mróz, ani okres ochronny ryb. Zatem tęgi mróz nam w najbliższym czasie nie odpuści. Minimalne podniesienie temperatury w najbliższym tygodniu nie powinno nas zmylić, bowiem tęgi mróz ma wrócić.

Temperatury w najbliższym czasie będą oczywiście ujemne i to kilkanaście stopni, a w nocy nawet więcej. Dobrze zatem będzie zaopatrzyć się w odpowiednią ilość węgla. Klientów naszego składu opału w Poznaniu prosimy o składanie zamówień na węgiel telefonicznie z wyprzedzeniem!

Zostaw komentarz