Skuteczne palenie

Wydawałoby się, że cała filozofia jeśli chodzi o ogrzewanie domu, to to kupić dużo opału, dobrej jakości a potem szuflować go i szuflować do pieca. No i mamy stale ciepło. A gdybyśmy chcieli trochę zaoszczędzić? Jedyny realny sposób na oszczędność to założyć kalesony i kilka swetrów, no i obniżyć temperaturę w domu, bo w takim stroju byłoby nam za ciepło. Czy to na pewno jest sposób na ekonomiczne ogrzewanie domu?

Piec_kaflowyTak naprawdę ekonomiczne ogrzewanie wygląda trochę inaczej. Siedzenie pod kocem przez większość dnia lub zatykanie kratek wentylacyjnych by ciepło nie uciekało to nie ten sposób. Ba, to nawet bardzo szkodliwe działania. Dużo lepsze efekty osiągniemy, jeśli zrozumiemy jak budynek się nagrzewa i wytraca ciepło. Zjawiska te powinny pracować na naszą korzyść.
A czemu ciągnie po nogach?

Człowiek mieszkający w domu, a nie w bloku, wystawiony jest na ciągłe wahania temperatur.  Poranki są zimne, popołudnia, a zbyt ciepłe. Wszyscy zadajemy sobie pytanie: czy nie mogłoby być zawsze ciepło? Najlepiej niezbyt ciepło? Jeszcze jest jedna ważna kwestia, żeby nie było drożej, bo węgiel kosztuje! Po krótkim zastanowieniu się: Dochodzimy do wniosku, że NIE DA SIĘ! Ci którzy palą węglem już wiedzą, że jeśli będę grzali dzień i noc, to zrobią z domu saunę. Do tego jest duże prawdopodobieństwo, że zbankrutują na opale. Cóż robić? Oszczędzać, a oszczędność musi boleć. Zanim zatkamy w domu wszystkie otwory poczytajmy porady fachowców, bowiem to jest bardzo niebezpieczne. Czad w każdym roku zbiera swoje śmiertelne żniwo.

 

Zostaw komentarz