Ekologiczne grzanie

W trakcie budowy domu największe, jednorazowe nakłady inwestorzy ponoszą na początku całego przedsięwzięcia. Są to przede wszystkim materiały budowlane oraz  zakup i montaż urządzeń grzewczych, które także mają służyć do przygotowania ciepłej wody użytkowej.  Każda technologia ma swoją cenę. To od rodzaju technologi, jaką zastosujemy zależą późniejsze wydatki na utrzymanie budynku.

solary-300x230
Choć łatwiej wybiera się dachówkę, ogrodzenie, czy dom ma być ogrodzony betonowym murem, czy może plastikowymi sztachetami, to jednak na wybór instalacji grzewczej też musimy poświęcić trochę czasu. Nowoczesne,  ekologiczne systemy ogrzewania, wentylacji są w zakupie droższe od swoich standardowych odpowiedników. Rekompensatą za wydane pieniądze są oszczędności, pozwalające zminimalizować koszty eksploatacji całego domu.

Izolacja też jest ważna

Dobrze przemyślane instalacje zapewniają utrzymanie komfortu termicznego w budynku, a także z minimalizować zapotrzebowanie na ciepło System ogrzewania, powinien być dostosowany do rodzaju domu oraz jego izolacyjności. Wtedy będziemy mieli pewność, że jest on ekonomiczny, Np. w budynkach o niskim zapotrzebowaniu na ciepło (domy energooszczędne, pasywne) nie ma potrzeby montowania wysoko sprawnych kotłów. Jeśli system ogrzewania został dopasowany do naszych potrzeb, wystarczy wentylacja mechaniczna z rekuperacją ciepła, wyposażona w niewielką dodatkową instalację grzewczą. Warto zatem pomyśleć co przy takiej technologi, jaka została wykorzystana do budowy naszego domu mogą nam zaproponować specjaliści od instalacji grzewczej. Czy sprawdzi się kocioł na paliwa stałe typu węgiel czy może kolektory, warto to przedyskutować z fachowcami.

Zostaw komentarz